Zamach terrorystów w Paryżu. Dwie osoby ranne w atakach tasakiem przy redakcji „Charlie Hebdo”

Do zamachu doszło w XI Dzielnicy Paryża przed południem. Stojący na ulicy i palący papierosy mężczyźni zostali zaatakowanie maczetą i tasakiem przez co najmniej dwóch napastników. Dwóch mężczyzn zostało rannych, przy czym stan jednego z nich juest krytyczny. Obydwaj są dziennikarzami agencji  Premieres Lignes.

Wszystko wydarzyło się w pobliżu redakcji „Charlie Hebdo”, w której w 2015 roku w zamachu islamskich terrorystów zginęło 12 osób w tym 10 dziennikarzy i rysowników i 2 policjantów. 11 osób zostało rannych. Teraz trwa proces związany z tamtym atakiem, a dziennikarze redakcji wciąż otrzymują pogróżki.

Nie wiadomo jeszcze, czy dzisiejszy zamach wiąże się jakoś z procesem, czy to tylko zbieg okoliczności, że doszło do niego w pobliżu redakcji. 2 napastników, z których jeden ma mieć pakistańskie pochodzenie, zostało już zatrzymanych, ale cała okolica jest zamknięta. W siedmiu liceach, dwóch gimnazjach i pięciu szkołach podstawowych w okolicy pochowani są uczniowie. W zamkniętych szkołach mają czekać aż wszystko będzie pod kontrolą. Rodzice nie mogą odebrać swych dzieci. Zamkniętych jest tez kilka stacji metra.

W całej okolicy roi się od policji, służb specjalnych i wojska.

Najnowsze

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dołącz do nas