Tour de Pologne. Makabryczna kraksa na finiszu pierwszego etapu. Stan kolarza i sędziego krytyczny

Zakończył się 1. etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. To pierwszy na świecie etapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour po blisko pięciomiesięcznej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Najlepsi kolarze świata wystartowali w pierwszą rocznicę śmierci Belga Bjorga Lambrechta, który tragicznie zginął na etapie z Chorzowa do Zabrza.

Kraksa na mecie Tour de Pologne

Tym razem również było niebezpiecznie. Na finiszu w Katowicach doszło do makabrycznej kraksy, w której ucierpiał Holender Fabio Jakobsen z drużyny Deceuninck-Quick Step. Podczas sprinterskiego finiszu został pchnięty na barierki. Z ogromnym impetem wyłamał płotki i uderzył w sędziego pomiaru czasu. Na miejscu natychmiast pojawił się helikopter i karetka pogotowia. Kolarz został zabrany do szpitala i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Na miejscu trwa walka o życie sędziego.

Holendra pchnął jego rodak, Dylan Groenewegen z zespołu Jumbo-Visma. To właśnie on przejechał linię mety 1. etapu jako pierwszy, ale za niesportowe zachowanie zostanie zdyskwalifikowany. Sędziowie zwycięstwo przyznali Jakobsenowi. Drużyna Quick Step zapowiedziała kroki prawne wobec Groenewegena.

Najnowsze

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dołącz do nas