Zatrzymanie za brak maseczki w parku. Sześciu policjantów skuwa 69-latkę

W australijskim Melbourne odbywał się protest przeciwko obostrzeniom wprowadzonym w związku z koronawirusem. W jego trakcie sześciu policjantów uczestniczyło w aresztowaniu 69-letniej kobiety, która w parku nie miała maseczki.

Kobieta krzyczała, próbowała się oswobodzić, ale naderemnie. Została skuta w kajdanki i wyprowadzona do innej części parku. Tam wręczono jej mandat i puszczono wolno.

Rozemocjonowana 69-latka skomentowała na gorąco działania policji: – To bolało. Nigdy w życiu nie zostałam tak potraktowana.

Gdy emocje nieco opadły, kobieta upadła na ziemię, zwinęła się w kłębek i wybuchnęła płaczem. Nagranie do obejrzenia powyżej.

Restrykcje w Australii. Kontrowersyjne działania policji

To nie pierwsza absurdalna sytucja, do której doszło w Australii. Kilkanaście dni wcześniej policja nie pozwoliła usiąść na ławce w parku kobiecie będącej w 38. tygodniu ciąży. Funkcjonariusz tłumaczył, że z domu można wychodzić tylko w czterech uzasadnionych przypadkach. Gdyby kobieta przyszła do parku poćwiczyć, wszystko byłoby w porządku. Ale że przyszła usiąść na ławce? Popełniła wykroczenie.

Inne nagranie z Australii, jakie obiegło internet, pokazuje, jak funkcjonariusze otaczają siedzące na ławce w parku dwie starsze kobiety. Jedna z kobiet powiedziała stanowczo, że nie wstaje i pytała, na jakiej podstawie jest zatrzymana. Gdy wyciągnęła telefon, chcąc całą interwencję zarejestrować, policjanci zabrali jej smartfona – opisywał portal news.com.au.

Najnowsze

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dołącz do nas