Szokujące nagranie. Rick Moranis, gwiazdor „Pogromców Duchów” pobity w biały dzień na ulicy Nowego Jorku(VIDEO)

Rick Moranis, aktor znany z filmów „Kochanie, zmniejszyłem nasze dzieciaki” oraz „Pogromcy duchów” znalazł się w szpitalu po tym, jak został na ulicy zaatakowany i uderzony przez niezidentyfikowanego czarnoskórego mężczyznę. Popularny komik i aktor ma uszkodzenia głowy, kręgosłupa oraz biodra.

Do napaści doszło w Nowym Jorku na Upper West Side. 67-latek spokojnie szedł ulicą, gdy niepodziewanie otrzymał cios od przechodzącego obok czarnoskórego mężczyzny ubranego w bluzę z napisem „Kocham Nowy Jork”. Gdy aktor upadł bandzior spokojnie, jak gdyby nic, odszedł.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Nagranie udostępniła nowojorska policja, która poszukuje sprawcy. Nie ma wątpliwości, że zostanie zidentyfikowany.

Nowy Jork dotknęła niespotykana od wielu lat fala przestępczości. Liczba zabójstw wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 50 procent. W wielu kategoriach, jak choćby napady, czy pobicia, wzrost wynosi aż 200 procent. Do gwałtownego skoku przestępczości doszło pod koniec maja, kiedy to ruch BLM i Antifa rozpoczęły protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi. Demonstracje szybko zmieniły się w napady, plądrowanie miast i walki uliczne z policją. Takie bezsensowne napady jak na Moranisa, na przypadkowe osoby, stały się codziennością na nowojorskich ulicach

Burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio wypuścił w marcu i kwietniu wielu przestępców odsiadujących kary w miejskich więzieniach. Jak stwierdziły władze miasta, zrobiono to ze względu na zagrożenie pandemią w zamkniętych zakładach. Mimo ogromnego wzrostu przestępczości burmistrz i Rada Miasta zdecydowały o obcięciu przyszłorocznego budżetu policji aż o miliard dolarów.

Najnowsze

Dołącz do nas