TOP10 filmowych premier we wrześniu

Kina wciąż próbują wrócić na właściwe tory po zamknięciu w wyniku pandemii koronawirusa. Choć od czerwca mogą działać pod pewnymi restrykcjami, to okres wakacyjny nigdy nie sprzyja wysokiej frekwencji. Czy we wrześniu trend się odwróci i ludzie ponownie tłumnie ruszą, by oglądać premiery na wielkim ekranie? Oto 10 najlepszych wg nas wrześniowych premier kinowych.

Wrzesień 2020. Premiery kinowe

„Pętla” – reż. Patryk Vega

Czy to będzie filmowe arcydzieło – mamy co do tego wątpliwości. Niemniej Patryk Vega od tygodni umiejętnie podgrzewa atmosferę i zapowiada, że pokaże to, co naprawdę wydarzyło się w tzw. „aferze podkarpackiej”. Czy ponownie z dużej chmury spadnie mały deszcz, czas pokaże. Niemniej kilku polityków, oficerów śledczych czy księży nerwowo obgryza paznokcie. Premiera: 4 września.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – reż. Jan Holoubek

Kolejna zekranizowana głośna sprawa. Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej. W więzieniu przesiedział 18 lat. W 2018 roku został uniewinniony. Twórcy filmu spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak do tego mogło dojść? Premiera: 18 września.

„Mulan” – reż. Niki Caro

Produkcja Disney’a. Cesarz Chin wydaje dekret nakazujący pobór do armii po jednym mężczyźnie z każdej rodziny. Hua Mulan, córka słynnego, ale schorowanego już wojownika, przebiera się za mężczyznę, by zamiast ojca wyruszyć na wojnę. Premiera: 11 września.

„Greenland” – reż. Ric Roman Waugh

Film katastroficzny. Do ziemi zbliża się potężna kometa. Naukowcy wiedzą już, że nie zdołają zapobiec zderzeniu, a skutki będą opłakane. Świat pogrąża się w chaosie. Wybitny inżynier John Garrity wraz z rodziną zostali wytypowani, by trafić do tajnego bunkra, w którym mają szansę przeżyć. Dotarcie tam staje się jednak coraz trudniejsze. John jest gotów na wszystko, by ocalić swoją żonę i kochanego syna. Najbliższe godziny będą decydujące. Premiera: 25 września.

„A potem tańczyliśmy” – reż. Levan Akin

Film z 2019 roku, zebrał bardzo dobre recenzje wśród krytyków. Zdobył cztery statuetki „Złotego Żuka” – za najlepszy film, scenariusz, zdjęcia (nakręcone w gruzińskim Tbilisi) oraz dla aktora pierwszoplanowego. Dwa laury „dorzucił” na festiwalu w hiszpańskim Valladolid. Szwedzki kandydat do Oscara w 2020 roku w kategorii film międzynarodowy.

Opis dystrybutora: Zakochany w tańcu Merab od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli, który może stanąć Merabowi na drodze. Premiera: 25 września.

„Daleko od Reykjaviku” – reż. Grímur Hákonarson

Komediodramat koncentrujący się wokół rutynowego, wiejskiego życia. Nagle z życia głównej bohaterki, Ingi, znika mąż. Gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice, smutek szybko przemienia się w gniew. Inga staje przeciwko lokalnej społeczności. Premiera: 4 września.

„Niedosyt” – reż. Carlo Mirabella-Davis

Hunter pozornie ma wszystko – przystojnego męża, wielki i piękny dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Im bardziej jednak rodzina stara się kontrolować życie dziewczyny, tym większa jest jej potrzeba, by połykać przedmioty, których nikt inny nie uznałby za jadalne: szklane kulki, pinezki czy znalezione w zakamarkach domu figurki. Premiera: 25 września.

„Interior” – reż. Marek Lechki

Film reżysera, który zasłynął z największych polskich produkcji dla HBO (seriale „Pakt” i „Bez Tajemnic”) czy z „Erratum”. 35-letni Maciek traci wiarę w sens życia. Pracuje od świtu do wieczora, by spłacać kredyt mieszkaniowy. Chcąc zemścić się na nieuczciwym pracodawcy, zabiera mu auto. Ryzykuje wszystko i rusza w desperacką podróż bez planu. W całym kraju trwają przygotowania do obchodów pewnej rocznicy. Pracowniczka Urzędu Miasta, trzydziestopięcioletnia Magda, współorganizuje wydarzenia. Na początku bardzo oddana, z czasem zauważa hipokryzję najbliższego otoczenia. Zbieg zdarzeń sprawi, że ich ścieżki skrzyżują się. Premiera: 18 września.

„After 2” – reż. Roger Kumble

Tessa wciąż nie potrafi wybaczyć i zaufać Hardinowi, po tym co między nimi zaszło. Aby wyleczyć się z namiętności, rzuca się w wir pracy. Dzięki talentowi i urodzie szybko odnajduje się w nowym poukładanym świecie. Poznany w pracy przystojny i odpowiedzialny Trevor wydaje się idealną „odtrutką” na mrocznego i skomplikowanego Hardina. Tessa wydaje się być gotowa na nowy związek, ale Hardin nie zamierza się poddać. Jest gotów na wszystko, by udowodnić Tessie, że jego uczucia są szczere. Film na podstawie powieści Anny Todd pt. „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”. Premiera: 11 września.

„Jak najdalej stąd” – reż. Piotr Domalewski

Po „Cichej nocy” Piotr Domalewski ponownie bierze się za opowiedzenie słodko-gorzkiej i poplątanej relacji rodzinnej. Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. Premiera: 25 września.

Najnowsze

Dołącz do nas