Polscy piloci uczcili bohaterów Bitwy o Anglię. Niezwykła sesja zdjęciowa [FOTO+VIDEO]

Polscy piloci wzięli udział w niezwykłej sesji zdjęciowej z okazji 80 lecia wybuchu Bitwy o Anglię, w której polskie dywizjony myśliwskie zapisały piękną kartę walnie przyczyniając się do zwycięstwa Anglików.

Podniebna sesja powstała z udziałem myśliwców F-16C z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, która tradycjami nawiązuje do biorącego udział w walkach 302 Dywizjonu Myśliwskiego „Poznańskiego” oraz MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa taktycznego z Mińska Mazowieckiego, która kultywuje tradycje 303 Dywizjonu Myśliwskiego im. Tadeusza Kościuszki. Jego piloci zestrzelili w trakcie Bitwy o Anglię najwięcej, bo aż 126, niemieckich samolotów ze wszystkich dywizjonów myśliwskich biorących w niej udział.

Zdjęcia wykonano z pokładu samolotu transportowego CASA C295 z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Podniebna sesja została też uwieczniona na filmie.

Kulisy sesji #AirToAir dla uczczenia rocznicy Bitwy o Anglię oraz powstania Dywizjon302 i Dywizjon303

Obejrzyjcie jak wyglądały kulisy sesji #AirToAir dla uczczenia rocznicy Bitwy o Anglię oraz powstania #Dywizjon302 i #Dywizjon303.📹 sierż. Piotr Gubernat

Opublikowany przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Poniedziałek, 13 lipca 2020

Najnowsze

Dołącz do nas