Policyjny pościg i strzelanina na ulicach Gdańska. Bandyta szukany przez policję

Gdańscy policjanci oddali aż 21 strzałów próbując zatrzymać uciekającego samochodem 43-letniego mężczyznę. Bandzior uciekając staranował radiowóz i rozbił 4 inne samochody. Jak informuje rzecznik gdańskiej policji, przestępca już wcześniej był znany śledczym. 43-latek ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami i jest związany ze środowiskiem osób zajmujących się przestępczością narkotykową.

Policjanci próbowali zatrzymać przestępcę na ulicy Majora Hubala w Gdańsku. – Mężczyzna zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe jadących za nim nieoznakowanym radiowozem policjantów. Jego auto zatrzymało się, gdy uderzył w jadący z naprzeciwka samochód oraz trzy inne zaparkowane przy tej ulicy auta. Policjanci wybiegli z radiowozu, krzycząc słowa „Policja” – opowiada Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Bandyta ruszył na wstecznym biegu i staranował radiowóz. Policjanci użyli broni, strzelając w opony. Ale kierowca się nie zatrzymał. Zawracając, o mały włos potrąciłby policjanta. Przestępcy udało się zbiec. Szybko odnaleziono jego auto. 43-latek porzucił je przy ulicy Chopina w Gdańsku.

Najnowsze

Dołącz do nas