Podwodna wspinaczka. Niesamowity film z wyczynów kolumbijskiej nurek

Kolumbijka Sofía Gómez Uribe jest wielokrotną rekordzistką i mistrzynią obu Ameryk w różnych dyscyplinach nurkowania swobodnego i byłą rekordzistką świata. W 2017 roku zeszła na bezdechu na głębokość 84 metrów. W tym samym roku straciła jednak rekord na rzecz Ukrainki Natalii Żarkowej, która zanurkowała o metr głębiej. Rekord świata mężczyzn wynosi 112 metrów i został niedawno ustanowiony przez Francuza Arnauld Jeralda.

Sofia Uribe na serio zajęła sie nurkowaniem w 2013 roku. Wcześniej trenowała pływanie synchroniczne. Już po kilku próbach zeszła na głębokość 40 metrów. Jest bardzo śmiała, czego omal nie przypłaciła życiem. Ledwie zaczęła nurkować swobodnie, próbowała na bezdechu przepłynąć 200 metrów. Na 189-ym straciła przytomność.

Sofia jest niezwykłą postacią. Pracuje jako inżynier budownictwa lądowego. I to pracuje, a nie tylko ma dyplom. Angażuje się w duże akcje charytatywne, m.in. na rzecz państw Ameryki dotkniętych klęskami żywiołowymi. Wzięła też udział w wielkim projekcie medycznym badającym działanie organizmu ludzkiego w ekstremalnych warunkach.

Jej nurkowanie jest nie tylko wyjątkowe w kategoriach sportowych, ale tez niezwykle piękne. Widać to dokładnie na powyższym filmie. Sophia zanurkowała na głębokość ok. 20 metrów, a potem obciążona kamieniem wspięła się po zboczu podwodnej góry na powierzchnię.

Najnowsze

Dołącz do nas