Niesamowite nagranie. Rekiny tygrysie pożerają wieloryba

Natura to nie tylko kwiatuszki motylki i romantyczne zachody słońca, ale tez okrutna nieustanna walka o przetrwanie. I nie ma w niej wiecznych zwycięzców. Wszystko co żyje, kiedyś przegrywa.

Te sceny zostały nakręcone przez australijskiego rybaka Micka Hassetta na wodach w pobliżu Mackay w stanie Queensland. Rekiny tygrysie biesiadowały na martwym wielorybie. Rybak początkowo myślał, że ma do czynienia z wywrócona łodzią, ale gdy podpłynął bliżej zobaczył szczątki pływającego zwierzęcia, a wokół żerujące na nich rekiny.

Odór był tak silny, że Mick, jak powiedział w rozmowie ze StoryTell, nie mógł go znieść nawet od zawietrznej. Dlatego wysłał nad rekinie żerowisko dron.

Żarłacze tygrysie, obok białych to jedne z największych rekinów. Te na zdjęciach z drona miały ok. 3,5 do 5 metrów długości. Większe są tylko rekiny wielorybie, ale te są niegroźne, bo żywią sie planktonem, a także długoszpary, które dochodzą do 13 metrów długości. Ale ich pożywieniem jest też plankton.

Rekiny tygrysie lubią wpływac na płytkie wody i do kanałów portowych. Dlatego też są dość często obserwowane. To ma jednak swe złe strony. To właśnie żarłaczom tygrysim i białym rekiny zawdzięczają swą złą sławę.

Rekiny rzadko atakują wieloryby. najczęściej polują samotnię, więc te są dla nich zbyt wielkie. Co innego taki gotowy, pływający posiłek.

Najnowsze

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dołącz do nas