Niesamowite nagranie. Rekiny tygrysie pożerają wieloryba

Natura to nie tylko kwiatuszki motylki i romantyczne zachody słońca, ale tez okrutna nieustanna walka o przetrwanie. I nie ma w niej wiecznych zwycięzców. Wszystko co żyje, kiedyś przegrywa.

Te sceny zostały nakręcone przez australijskiego rybaka Micka Hassetta na wodach w pobliżu Mackay w stanie Queensland. Rekiny tygrysie biesiadowały na martwym wielorybie. Rybak początkowo myślał, że ma do czynienia z wywrócona łodzią, ale gdy podpłynął bliżej zobaczył szczątki pływającego zwierzęcia, a wokół żerujące na nich rekiny.

Odór był tak silny, że Mick, jak powiedział w rozmowie ze StoryTell, nie mógł go znieść nawet od zawietrznej. Dlatego wysłał nad rekinie żerowisko dron.

Żarłacze tygrysie, obok białych to jedne z największych rekinów. Te na zdjęciach z drona miały ok. 3,5 do 5 metrów długości. Większe są tylko rekiny wielorybie, ale te są niegroźne, bo żywią sie planktonem, a także długoszpary, które dochodzą do 13 metrów długości. Ale ich pożywieniem jest też plankton.

Rekiny tygrysie lubią wpływac na płytkie wody i do kanałów portowych. Dlatego też są dość często obserwowane. To ma jednak swe złe strony. To właśnie żarłaczom tygrysim i białym rekiny zawdzięczają swą złą sławę.

Rekiny rzadko atakują wieloryby. najczęściej polują samotnię, więc te są dla nich zbyt wielkie. Co innego taki gotowy, pływający posiłek.

Najnowsze

Dołącz do nas