Miłośnicy motoryzacji pogrążeni w żalu

Smutne wiadomości dla miłośników motoryzacji, a zwłaszcza zabytkowych motocykli i samochodów, napłynęły z Tyrolu w Austrii. W poniedziałek doszło do pożaru, który strawił drewniany budynek Top Mountain Motorcycle Museum.

Ogień pojawił się około 4.40. Na pomoc przybyło 110 strażaków i 20 wozów bojowych. Niestety budynku nie udało się uratować. Uszkodzeniu uległa także pobliska stacja kolejki linowej. Na szczęście w pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

Było to wyjątkowe pod wieloma względami muzeum. Drewniany obiekt zbudowano przy granicy z Włochami na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza. Na pomysł jego stworzenia wpadli bracia Alban i Attila Scheiber, którzy przez wiele lat gromadzili eksponaty ściągając je z całego świata. W kolekcji udostępnionej zwiedzającym w 2016 roku znajdowało się 230 motocykli ponad 100 marek, a także wiele kultowych modeli samochodów np: Mercedes-AMG G63. Straty są więc ogromne bowiem wśród znajdujących się tam pojazdów niektóre były jedynymi istniejącymi już egzemplarzami na całym świecie.

Najnowsze

Dołącz do nas