Genialne dziecko czy fatalni rodzice? 6-miesięczny brzdąc surfuje na desce

W Stanach Zjednoczonych furorę w sieci robi nagranie ukazujące 6-miesięczne dziecko śmigające na desce przyczepionej do łodzi. I wywołuje skrajne emocje.

Rodzice malucha zapragnęli, by ledwie półroczny Rich stał się nieoficjalnym rekordzistą świata w kategorii najmłodszego dziecka na „nartach wodnych”. Udostępnione na Instagramie nagranie rozeszło się po internecie jak ciepłe bułeczki. W krótkim czasie uzyskało setki tysięcy wyświetleń.

Rodzice przekonują, że ich dziecko jest wyjątkowe. Podobno już w wieku trzech miesięcy samodzielnie stało, podciągało się na meblach. Wtedy właśnie ojciec z matką, miłośnicy sportów wodnych, wpadli na pomysł, że ich pociecha lada moment będzie gotowa, by iść w ślady „staruszków”. Efekty można zobaczyć na powyższym filmie.

Film wywołał skrajne emocje. Wśród pozytywnych komentarzy wskazywano, że dziecko wygląda na szczęśiwe, świetnie się bawi i że tak należy żyć, wszak nigdy nie jest za wcześnie, by robić to, na co ma się ochotę.

Krytycy uważają natomiast, że to zdecydowanie zbyt wcześnie, by 6-miesięcznemu dziecku fundować takie zabawy. Że rodzice kosztem brzdąca realizują swoje chore ambicje. Że jego stawy jeszcze nie są w pełni rozwinięte, co grozi ich zdeformowaniem. Przy czym w komentarzach używano znacznie ostrzejszego języka.

Gdy wybuchła ogromna awantura, ojciec Richa po kilku dniach wyjaśnił, dlaczego tak postąpił. „Doceniamy troskę, jaką niektórzy okazują. Nie każdy rozumie jednak sporty wodne, a także środki bezpieczeństwa, jakie podjęliśmy. Nie znają Richa. Jest niesamowicie rozwinięty jak na swój wiek. Spędziłem sporo czasu z półrocznymi dzieciakami i Rich ich przerasta. Jego zdolności za każdym razem zadziwiały lekarzy, gdy przechodził badania kontrolne” – broni się Casey Humpherys.

Najnowsze

Dołącz do nas