Donald Trump wychodzi ze szpitala i wraca do Białego Domu. To był pokaz siły i determinacji (VIDEO)

Po trzech dniach pobytu w szpitalu Walter Reed Medical Center prezydent Donald Trump wrócił do Białego Domu. Lekarze oznajmili, iż pobyt w wojskowym szpitalu miał charakter zapobiegawczy, a stan zdrowia prezydenta USA od piątku poprawia się.

W piątek u Donalda Trumpa zdiagnozowano koronawirusa. Prezydent miał gorączkę i kłopoty z oddychaniem. Podano mu też tlen. Teraz lekarze stwierdzili, że minęły już 72 godziny od czasu kiedy miał podwyższoną temperaturę i może wrócić do Białego Domu. Nie wiadomo czy prezydent Trump wywierał jakąkolwiek presję na lekarzy, by zezwolili mu na wyjście ze szpitala.

Z kliniki do Białego Domu Donald Trump przyleciał Marine 1. To w kodzie służb chroniących prezydenta oznaczenie jego śmigłowca, analogicznie do samolotu Air Force 1.

Po wylądowaniu w ogrodzie Białego Domu i wejściu na schody budynku prezydent Trump zapozował do zdjęć. Poprawiał krawat, zapiął marynarkę, prężył się i salutował żołnierzom Piechoty Morskiej, którzy pełnią straż wokół siedziby prezydenta. Wyraźnie chciał pokazać, iż jest w dobrej formie i wraca do pracy oraz na kampanijny szlak. Wyglądało to dość imponująco. Amerykanom, którzy kochają silnych, charakternych przywódców mogło się to podobać.

Najnowsze

Dołącz do nas