Christian Eriksen w stabilnym stanie. Zawodnik przeszedł zawał i długo będzie w szpitalu

Stan piłkarza reprezentacji Danii Christiana Eriksena, który zasłabł w sobotnim meczu mistrzostw Europy w Kopenhadze z Finlandią, jest stabilny – informuje duńska federacja (DBU). Zawodnik przejdzie w szpitalu kolejne badania. „Dzisiaj rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesłał pozdrowienia swoim kolegom z drużyny. Jest w stabilnym stanie i nadal jest hospitalizowany w celu przeprowadzenia dalszych badań” – napisano na Twitterze duńskiej federacji.

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania w Kopenhadze Dania – Finlandia. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer.

Eriksen długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik – jak wykazały badania – przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość. Rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach – Dania przegrała z Finlandią 0:1. W drugim meczu grupy B Belgia wygrała w Sankt Petersburgu z Rosją 3:0.

Najnowsze

Dołącz do nas