Borat powraca. Słynny „dziennikarz z Kazachstanu” znów nawiedza Amerykę

Po 14 latach brytyjski komik, aktor i reżyser Sachy Barona Cohena znów wciela się postać kazachskiego dziennikarza wysłanego z misją do Ameryki. Plotki się potwierdziły. W październiku na ekrany trafi Borat 2. Czy będzie tak dobry jak pierwsza część przygód, o tym się przekonamy, ale trzeba przyznać że tytuł filmu jest imponujący: „”Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan” („Borat Kolejny film: Dostarczenie ogromnej łapówki amerykańskiemu reżimowi w zamian za korzyść dla niegdyś wspaniałego narodu Kazachstanu”).

Pierwszy film wywołał skandal. Interweniowała nawet dyplomacja Kazachstanu, który poczuł się obrażony i ośmieszony. Cohen narysował bowiem Borata jako dość poczciwego, ale jednak pół idiotę pochodzącego z kraju, gdzie panują ciemnota i barbarzyńskie obyczaje.

Zabawny, absurdalny, groteskowy, czasami przekraczający granicę dobrego smaku, nakręcony w konwencji dokumentu film oburzył też Amerykanów. Sam Cohen kręcenie filmu w znacznej mierze opartego o improwizowane sceny przypłacił utratą zębów, bowiem co bardziej krewcy Amerykanie pięściami wytłumaczyli mu, że nie należy szydzić z ich symboli i wartości. W miejscowości Glod w Rumunii, która „udawała” rodzinną wioskę w Kazachstanie, Cohen nie może się już pokazać. Oszukał mieszkańców i wykorzystał ich, a ci grożą, że jak go zobaczą, to go zabiją.

Najnowsze

Dołącz do nas