Arrivederci. Milik zmieni klub. Jak zapamiętają go w Napoli?

Arkadiusz Milik zmienia klub. Polski napastnik pozostanie we Włoszech, a karierę kontynuował będzie w AS Roma. Rzymianie mają zapłacić za Polaka 25 mln euro wraz z bonusami, a samemu Milikowi 4-4,5 mln euro za każdy sezon.

Reprezentant Polski odchodzi z Napoli na własne życzenie. Kilka tygodni temu poinformował, że nie przedłuży wygasającego za rok kontraktu i jasne stało się, że do transferu musi dojść jeszcze podczas tego lata. Polak podobno budził zainteresowanie czołowych klubów Europy, w tym Juventusu, Atletico Madryt czy Tottenhamu, ale na spekulacjach się skończyło. Realnie wybierał pomiędzy niemieckim RB Lipsk, angielskim Newcastle i właśnie Romą, do której ostatecznie trafi. Dopinane są ostatnie szczegóły transferu i jeśli w ostatniej chwili nie wydarzą się nadzwyczajne okoliczności, to jeszcze w tym tygodni nastąpi oficjalne potwierdzenie oraz prezentacja zawodnika w nowym klubie. Milik w Neapolu spędził cztery lata. W tym czasie rozegrał 122 spotkania, w których strzelił 48 goli. Kibice zapamiętają go m.in z trafień, które można obejrzeć na powyższym i poniższym filmie.

AKTUALIZACJA: Włoskie media donoszą, że Milik odrzucił ofertę Romy. Prawdopodobnie na horyzoncie pojawił się jakiś inny klub. Transfer jest kwestią czasu, gdyż Napoli zdążyło w międzyczasie ściągnąć następce Milika, a trener Gennaro Gattuso nie umieścił polskiego napastnika w kadrze zespołu. Kwestią otwartą jest, kto zostanie nowym pracodawcą Milika.

Najnowsze

Zostaw komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dołącz do nas