90 minuta!!! Robert Lewandowski zdobywa 41 bramkę w sezonie i bije kosmiczny rekord Gerda Mullera (VIDEO)

21 maja 2021 roku o godzinie 17.22 Robert Lewandowski strzelił 41 bramkę w sezonie Bundesligi, pobił liczący 49 lat rekord Gerda Mullera i przeszedł do nieśmiertelności. Nie pomogły absurdalne błagania niemieckich piłkarzy i dziennikarzy by tego nie robił. Na nic zdała się specjalnie ustawiona gra zespołu Augsburga, który miał zrobić wszystko, by to akurat Polak nie strzelił bramki i nie został samodzielnym rekordzistą Bundesligi. W ostatniej minucie meczu Robert Lewandowski dokonał tego, co wydawało się absolutnie niemożliwe.

To było niesamowite spotkanie, które Bayern wygrał 5:2. Po pierwszej połowie bawarska drużyna prowadziła 4:0, ale Robert Lewandowski nie mógł znaleźć drogi do braki Glikiewicza, który w tym meczu bronił jak natchniony. Gdyby nie fenomenalna postawa polskiego bramkarza Robert Lewandowski po pierwszej połowie miałby pewnie już hat trika. Kiedy wydawało się, że polskiemu napastnikowi nie uda się już pokonać kosmicznego rekordu i będzie dzielił go z legendarnym Gerdem Mullerem, w 90 minucie meczu Robert Lewandowski dobiegło do odbitej przez Glikiewicza piłki, minął go zwodem i wpakował do bramki. 41 bramka w sezonie i Robert Lewandowski przechodzi do grona nieśmiertelnych.