5 lat temu Robert Lewandowski przeszedł do historii. 5 bramek w 9 minut. Świat czegoś takiego nie widział

Ten wyczyn można oglądać bez końca. To stało się 22 września 2015 w Monachium. Bayern przegrywał z Wolfsburgiem 0:1 i wtedy na drugą połowę z ławki rezerwowej na boisko wszedł Robert Lewandowski. Już po minucie swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na bramkę. Ledwo wznowiono grę, gdy precyzyjnym starzałem zza pola karnego strzelił drugą. Worek z golami się rozsypał. Piąta bramka strzelona wolejem została uznana za najpiękniejszą w sezonie. W ciągu 9 minut Robert Lewandowski trafił 5 razy strzelając najszybszego hat tricka w historii Bundesligi i zaliczając najszybciej zdobytych 5 bramek.

Angielski komentator krzyczał wtedy, że „nie można być tak dobrym”, że Polak otrzymał w tym momencie mnóstwo propozycji małżeństwa, a jedna z nich pochodzi od Pepa Guardioli, który łapał się za głowę widząc wyczyny Polaka.